Almanya Vize Başvurusu

Visa Centre Turkey > Almanya Vize Başvurusu

ÜCRETSİZ RANDEVU VE BİLGİ ALMAK İÇİN ARAYINIZ YA DA RANDEVU FORMUNU DOLDURUNUZ.

Almanya Vize Başvurusu

Vize başvurusu randevunuzu oluşturmadan başvuru merkezine ya da konsolosluğuna  gitmeniz durumunda başvurunuz kabul edilmez.Başvurunuzu gerçekleştirmek için randevu almak zorunludur.Almanya vize başvurusu 3 aydan daha kısa süreli (Schengen-kısa süreli) bir başvurusu ise Almanya Konsolosluğuna gitmenize gerek kalmadan işlemlerinizi saglayabilirsiniz. Almanya vize başvurunuz için gerekli ön işlemler  tarafımızca hazırlanacak olup, iDATA kurumunun randevu sistemine girişinizin yapılması sağlanacaktır. Almanya vizesi başvuru sahiplerinin başvuru tarihi ve gidiş tarihi arasında 90 gün öncesinden başvurusunu gerçekleştirmeleri gerekir. Randevunuz müşteri temsilciniz tarafından oluşturulduktan sonra gerekli evrak listesi başvuru sahiplerine iletir. Evraklarınız ile beraber randevu tarihinde vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.Başvuru sırasında size sunulmuş bulunan güncel evrak listesini eksiksiz ve tam olarak getirmelisiniz. Evraklarınızda eksiklik olması durumunda gün içerisinde tamamlayıp getirmeniz istenebilir veya tarafınızdan tekrar randevu almanız talep edilebilir.

ALMANYA VİZE BAŞVURU İŞLEM SÜRECİ

Müşteri temsilcilerimiz tarafından size verilen randevu gününde evraklarınızı İDATA kurumuna teslimi gerçekleştirdikten sonra 90 güne kadar olan( Schengen ) Almanya kısa süreli ziyaretleriniz için başvurunuzun sonuçlanma süresi maksimum 15 iş günüdür. Bu süre zarfında konsoloslukların tarafınızdan ek belge isteme ve mülakat yolu ile görüşme talep etme hakkı vardır. Ayrıca yoğun talep oluşan seyahat dönemlerinde konsoloslukların yaşadığı yoğunluk  göz önünde bulundurulmalıdır.

Konsoloslukların çalışma saati ve iş günleri sonuç çıkma süresinde etkili olmakla beraber bu süreç dikkate alınarak gerekli randevu alınmalıdır. Pasaport ve belge işlemleri dahil edilerek ve randevu tarihinin iş günleri dahilinde alınması, çalışma saatleri ve resmi tatiller dışındaki günlerde işlem sürecine dahil edilemeyeceği bilinmelidir.

Ziyaret suresi maksimum 14 güne kadar olan turistik başvurularınız ve 90 güne kadar olan aile akraba ve arkadaş ziyareti, ticari amaçlı iş seyahati, staj ve eğitim amaçlı, fuar kongre ve sportif etkinliklere katılım amaçlı Almanya’ya gerçekleştireceğiniz ziyaretleriniz için kısa süreli vize başvurusunda bulumalısınız.

GEREKLİ EVRAK LİSTESİ

Almanya vizesi için hazırladığınız evraklarınızı tarafımıza ileterek başvuru tarihinden önce online olarak kontrol ettiriniz. 

Almanya Vize Başvurusu için hazırlanması gereken standart evrak listesi;

  • Biyometrik Fotoğraf: Biyometrik özelliklere uygun, rötuşsuz, fonu beyaz, güncel 6 aydan eski olmalıdır. 35×45 ebatlarında tüm yüzün net göründüğü fotoğraf gereklidir
  • Başvuru Formu: Almanya vize başvuru formunuz eksiksiz doldurulmuş ve sizin tarafınızdan imzalanmış olmalıdır. Şahsen yapılmayacak başvurularda vekaleti alan kişinin kimlik fotokopisi ve vekalet formu ıslak imzalı olmalıdır.
  • Pasaport: Vize başvurunuzdan itibaren minimum 6 ay vize bitişinizden itibaren minimum 3 ay geçerli olması gerekir ve on yıldan eski olmamalıdır. Pasaportunuz resimli ve içerisinde boş sayfalar bulunmalıdır. Daha önce gerçekleştirmiş olduğunuz seyahatleriniz var ise vize fotokopileri başvuruya eklenmelidir. Herhangi bir sebeple isim değişikliği gerçekleşmiş ise evlilik, boşanma gibi nedenlerle yapılan değişiklikler pasaportunuzda güncellenmelidir.
  • Seyahat Sağlık Sigortası: Bütün Schengen ülkelerinde geçerli en az 30.000 Euro teminatlı sigorta poliçesi her durumu kapsayacak şekilde aslı ıslak kaşe ve imzalı fotokopisi ile ibraz edilmelidir. (Tarafımızdan sağlanmaktadır.)AB/AET vatandaşı eşleri ve AB/AET vatandaşlarının 21 yaş altı çocukları seyahat sağlık sigortasından muaf tutulur.

SEYAHAT EVRAKLARI

  • Tur organizasyonu dahilinde seyahat gerçekleştirecek başvuru sahipleri rezervasyonları sunulmalı ve gidiş dönüş tarihleri ile seyahat detaylarını içermelidir.
  • Kalınacak süre için yeterli miktarda maddi imkana sahip olunduğuna dair belgeler
  • Uçak rezervasyonu (Tarafımızdan sağlanmaktadır.)

Not: Almanya vizesi başvurusu için teslim edilen pasaport üzerinde deforme olmamalı ve yırtılma bulunmamalı ve pasaportun geçerlilik süresinin yurt dışından dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliğinin olması gerekmektedir. Vize başvurusu taleplerinde işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için pasaportun geçersiz olmasına sonuç veren bir bilgi ile karşılaşılması gibi durumlarda randevu ve işlemin iptali ile karşılanacağı bilinmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Visited 2.517 times, 1 visits today)