VFS Global

Visa Centre Turkey > VFS Global

Not: Şirketimiz konsolosluk ya da ilgili kurumla anlaşmalı değildir. Bağımsız bir danışmanlık firmasıdır.

Vfs Global bazı Schengen ülkeleri , Kanada, Avustralya, Rusya gibi birçok ülke adına evrak teslim alan ve parmak izi alan kurumdur. Vfs Global’e vize başvurusu için  randevu alarak başvuru merkezine gitmeniz gerekmektedir. İlgili sistemden ilk olarak  randevu almak sonrasında evrak teslimi yapmak şarttır.  Şirketimiz evraklarınızın tamamlanması ve randevu sistemine kaydınız gibi başvurunuzun önemli noktalarında devreye girerek olumlu başvurular yapmanızı sağlamaktadır. Yapılması gereken ilk adım işlemlerinizin başlaması için bizi aramak ve ilgili müşteri temsilcisinde işlem yapılacak ülke için ikamet alanına gore bağlı bulunulan başvuru merkezinden( Fahri konsolosluktan ) randevu almaktır. Randevusuz başvuru sağlanamaz. Randevu oluşturulduktan sonraki asama evrakların hazırlanmasıdır. Çalışma durumuna ,vize alınacak ülkeye göre hazırlanması gereken evrakların listesi farklılık gostermektedir. Evrakların talep edilen şekilde gelmemesi durumunda direk red alınması ve evrakları yeniden toparlayarak yeni bir başvuru yapılması gerekmektedir. Böyle bir durumla karşılaşılmaması için ilgili müşteri temsilcisi tarafından mevcut çalışma durumunuza göre gerekli evrak listesi tarafınıza iletilir. Başvurunuzdan üç gün önce evraklarınızla ilgili kontrol sağlanır. Evrak kontrolünden eksik, yetersiz bilgi, belge yoksa evrak teslim aşamasına geçilir. Evrak tesliminden sonra yasal süreç 5-15 iş günüdür. Vize başvuru sonucunuz çıktıktan sonra müşteri temsilciniz size ulaşıp size bilgi verecektir.

Vfs global birçok ülkenin 90 günden kısa sureli (short time) ve   uzun süreli(long time) çalışma vizesi, öğrenci vizesi, geri dönüş vizesi , aile birleşimi.. başvurularını gerçekleştiren kurumdur. Birçok Avrupa ülkesinin vize başvurularını her bir ülkenin konsolosluğu yerine Vfs global adlı fahri  konsolosluk tarafınca kabul edilmesine ve işlemlerin bu firma tarafından yapılmasına karar vermiştir.

Vfs Global 27 ülke konsolosluğu tarafından belirlenmiş tek  aracı kurum  olma özelliğini bünyesinde barındırmaktadır. Vfs Global kurumuna Avrupa ülkelerine giriş yapmak için gerekli olan işlemler ve Schengen vizesine başvuru yaparken  dikkat edilmesi gereken prosedürler ve hazırlanması gereken evrak  listeleri mevcuttur. VFS global kurumu Yunanistan,  Fransa, Kanada, Avusturya, Belçika, Hollanda.. gibi birçok önemli Avrupa ülkesi için vize başvurularını saglamaktadır. Belçika, Kanada, Fransa, İspanya, Hollanda, Polonya, İrlanda, Yunanistan, Danimarka, Avusturya, Bulgaristan, İsveç, Malta, Dubai vizesi gibi birçok ülkenin vize başvuruları vize randevu sistemleri gibi vize hizmeti vermektedir. Vfs Global aracılığı ile yapılan başvurular Konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan gerçekleştirdiğiniz başvurulardır.

Basvuru yapacak kişiler sistemden gidecekleri ülkeler için randevu alıp Vfs Global başvuru merkezinden (Fahri Konsolosluk) evrak teslimi yapmalıdır . Bu  süreçte temsilcilerimiz randevu sistemine kaydınız ve evraklarınızın tamamlanması gibi başvurunuzun önemli aşamalarında yardımcı olarak olumlu başvurular gerçekleştirmenizi sağlar. İlk olarak yapacağınız işlem bizi aramak veya başvuru formunu doldurmak alanında uzman çalışanlarımızdan gideceğiniz ülke için ikamet ettiğiniz şehrin bölgei içerisinde bağlı olduğu başvuru merkezinden randevu talebinizi sağlamaktır.Schengen ülkeleri  iş imkanları ve içinde bulundurduğu Türk vatandaşı sayısından dolayı Türk vatandaşları tarafından vize için en cok işlem yapılan ülkelerden olmaktadır. Türkiye’de ikamet eden kişiler turistik olarak, iş seyahati yapmak, eğitim görmek gibi birçok sebep ile Avrupa ülkelerine vize için başvuruda bulunmaktadır.Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Visited 26.166 times, 7 visits today)