IDATA

Visa Centre Turkey > IDATA

Not: Şirketimiz konsolosluk ya da ilgili kurumla anlaşmalı değildir. Bağımsız bir danışmanlık firmasıdır.

 

İData Almanya ya da İtalya vize başvurularını kabul eden kurumdur. Almanya ve İstanbul İtalya kısa dönem vize işlemleri için bu kurumda parmak izi vermeniz zorunludur. Başvurunuzu gerçekleştirmek için öncelikle randevu almanız gerekir. Randevuya giderken  randevu mektubunuzu evrakların arasında götürmeniz sarttır. Almanya ya da İtalya için vize başvuruları başvuru tarihinden en fazla 90 Gün önce yapılmalıdır.

Seyahat süreleri 90 günden kısa olan başvuru sahipleri Almanya ve İtalya vizesi için vize başvurularını Almanya ya da İtalya Konsolosluğu yerine fahri konsolosluk olarak görevlendirilmiş ve görevi itibari ile başvuru ve evrak teslim surecinde konsolosluk adına işlem yapan İdata ( Fahri konsolosluk )  üzerinden gerçekleştirmektedir. 2014 yılı eylül ayından itibaren İData için parmak izi verme zorunluluğu getirilmiştir. Parmak izi uygulamasına katılmayan başvuru sahipleri vekâleten evrak teslimi yapamaz. Detaylı bilgi için müşteri temsilcisine ulaşınız. Bizimle iletişime geçildiği zaman başvurunuzun nitelikli bir şekilde yürütülmesi sağlanır. İdata ofisleri Ankara, İstanbul, ,Antalya İzmir,Gaziantep,Trabzon,Bursa ofisleridir. Randevu almak sarttır. Bunun nedeni randevusuz başvuru  yapılamıyor olmasıdır. Randevu talebi oluşturulduktan sonra ikinci ve en önemli adım olan evrak listesinin düzenlenmesi aşamasıdır. Temsilciniz size hazırlanması gereken evrakların listesini mail ya da iletişim numaranız üzerinden iletecek ardından ise randevunuz dan 1-3 gün öncesinde evrak kontrolünü yaparak hatasız bir işlem yapmanızı sağlayacaktır. Bu şekilde eksik evrak nedeniyle ret almanız ya da randevu tarihinde işlem yapamamanız nedeniyle yaşayacağınız maddi ve manevi zararların önüne geçilmiş olacaktır. Evrak kontrolü aşamasından sonra başvurunun son aşaması olan evrak teslimi aşaması gelmektedir. Daha sonra vize başvurunuz sonuçlandığında size irtibat numaranızdan ulaşılacak ya da mail yoluyla bilgi verilecektir. Vize sonucu Almanya ya da İtalya konsolosluğunca idata ya bildirilir. Eksiksiz olarak teslim edilen vize başvuruları için başvuru sonucu iDATA aracılığı ile Konsolosluk vize bölümüne teslim edilmesini takiben 5-14 iş günü içerisinde karar verilmektedir Ulusal (90 gün ve üzeri) vize başvurunuzu iDATA’dan temin edeceğiniz randevu tarihi ile, bağlı olduğunuz Almanya Konsoloslugundan gerçekleştirebilirsiniz.

İData parmak izi uygulaması Schengen vizesi için 2014 yılı eylül ayı tarihi itibariyle alınmış olan parmak izinizin 5 yıl geçerlilik suresi vardır, ancak aşağıdaki durumlarda tekrar parmak izinizin alınması gerekmektedir. • Schengen ülkeleri harici ülkeler için verilen parmak izi bilgileri geçerli olmamaktadır. Evlilik ya da boşanma ile gerçekleşen soyadı değişikliğinde tekrar parmak izi verilmesi şarttır. Pasaportunuzu aldığınız zaman verilen parmak izi geçerli değildir. Konsolosluklardan gelen bilgiler doğrultusunda istisnai durumlarda parmak izi geçerli pasaport olsa bile parmak iziniz için tekrar idata ofislerine gitmeniz gerekebilir. Başvurularınız idata için  kargo ile kabul edilmemektedir. Her başvuru sahibinin şahsen ya da vekâlet ile yetkilendirilen kişi aracılığı ile idata şubesinden başvuru yapma sartı vardır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Visited 10.624 times, 1 visits today)