Avusturya Vize Başvurusu

Visa Centre Turkey > Avusturya Vize Başvurusu

 

ÜCRETSİZ RANDEVU VE BİLGİ ALMAK İÇİN ARAYINIZ YA DA RANDEVU FORMUNU DOLDURUNUZ.

Avusturya Vize Başvurusu

Randevunuz olmadan başvuru merkezine gitmeniz durumunda başvurunuz kabul edilmeyecektir. Randevularınıza giderken randevu mektubunuzu evraklarınızla götürmeniz sarttır.Avusturya vize başvurusunu 90 gunden daha kısa süreli (Schengen) olarak yapacaksanız Avusturya Konsolosluğuna gitmenize gerek kalmadan Vfs Global üzerinden işlem yapabilirsiniz. Firmamız tarafından bilgi alabilirsiniz. Avusturya vize başvurunuz tarafımızdan ile hazırlanacak olup, Avusturya konsolosluğunun belirlediği Vfs Global kurumunun randevu sistemine girişinizin yapılması sağlanacaktır. Başvuru sahipleri, başvuru tarihi ve gidiş tarihi arasında 90 gün öncesinden başvurusunu sağlayabilir. Randevunuz müşteri temsilcimiz tarafından oluşturulduktan sonra gerekli olan evrak listesi sizlerle paylaşılacaktır. Evraklarınızla beraber randevu tarihinde vize başvurunuzu saglayabilirsiniz.
Randevusuz vize başvurunuz kabul edilmez. Başvuru esnasında size iletmiş bulunduğumuz evrak listesini eksiksiz olarak getiriniz. Evraklarınızda eksiklik olması durumunda gün içerisinde tamamlayıp getirmeniz ya da tarafınızdan tekrar randevu almanız istenebilir.
Avusturya konsolosluğunun yönlendirdiği kuruma( Vfs Global ) teslim ettikten sonra 90 güne kadar olan Avusturya kısa süreli ziyaretleriniz için başvurunuzun sonuçlanma süresi ortalama 3 ile 15 iş günüdür. Bu süre zarfında konsolosluklar tarafınızdan ek belge isteme ve mülakat yolu ile görüşme talep etme hakkına sahiptir. Yoğun talep oluşan seyahat zamanlarda konsoloslukların yaşadığı yoğunlukta göz önünde bulundurulmalıdır.
Konsoloslukların resmi tatilleri, çalışma saatleri ve işlem günleri işlem süresinde dikkate alınarak gerekli randevu alınmalıdır. Belgeler ve pasaport işlemleri dahil edilerek ve randevu tarihinin iş günleri dahilinde alınması, resmi tatiller ve çalışma saatleri dışındaki günlerde işlem sürecine dahil edilemeyeceği bilinmelidir.
KISA SÜRELİ VİZE BAŞVURULARI
Seyahat süresi 14 güne kadar olan turistik başvurularınız ile 90 güne kadar olan aile akraba ve arkadaş ziyareti, ticari amaçlı iş seyahati, staj ve eğitim amaçlı, fuar kongre ve sportif etkinliklere katılmak amaçlı Avusturya’ya gerçekleştireceğiniz seyahatleriniz için kısa süreli vize başvurusunda bulunabilirsiniz.
GEREKLİ EVRAK LİSTESİ
AVUSTURYA Vize Başvurusu için hazırlanması gereken önemli evraklar;
• Biyometrik Fotoğraf: Biyometrik özelliklere uygun, rötuşsuz, fonu beyaz, güncel 6 aydan eski olmalıdır. Ebatları 35×45 mm tüm yüzün net göründüğü 1 adet fotoğraf gereklidir
• Başvuru Formu: Başvuru formunuz eksiksiz doldurulmuş ve sizin tarafınızdan imzalanmış olmalıdır. Şahsen yapılmayacak başvurularda vekaleti alan kişinin kimlik fotokopisi ve vekalet formu ıslak imzalı olmalıdır.
• Pasaport: Pasaportunuz vize başvurunuzdan itibaren minimum 6 ay vize bitişinizden itibaren minimum 3 ay geçerli olması gerekir ve on yıldan eski olmamalıdır. Pasaportunuz resimli ve içerisinde boş sayfalar bulunmalıdır. Daha önce gerçekleştirmiş olduğunuz seyahatleriniz var ise vize fotokopileri başvuruya eklenmelidir. Herhangi bir sebeple isim değişikliği gerçekleşmiş ise evlilik, boşanma gibi nedenlerle yapılan değişiklikler pasaportunuzda güncellenmiş olmalıdır.
• Seyahat Sağlık Sigortası: Bütün Schengen ülkelerinde geçerli en az 30.000 Euro teminatlı sigorta poliçesi her durumu kapsayacak şekilde aslı ıslak kaşe ve imzalı fotokopisi ile ibraz edilmelidir.AB/AET vatandaşı eşleri ve AB/AET vatandaşının 21 yaş altındaki çocukları seyahat sağlık sigortası ibrazından muaf olmaktadır.
SEYAHAT REZERVASYONLARI
• Tur organizasyonuyla seyahat gerçekleştirecek başvuru sahipleri rezervasyonları sunulmalı ve gidiş dönüş tarihleri ile seyahat detaylarını içerir olması sarttır
• Kalınacak süre için yeterli miktarda maddi imkana sahip olunduğuna dair belgeler
• Uçak rezervasyonu
Not: Vize başvurusu talebinde bulunulan pasaport üzerinde deforme ve yırtılma bulunmamalı ve pasaportun geçerlilik süresinin yurt dışından dönüş tarihinden en az 6 ay daha geçerliliğinin bulunması gerekmektedir. Vize başvurusu taleplerinde işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için pasaportun geçersiz olmasına sonuç veren bir bilgi ile karşılaşılması gibi durumlarda işlem ve randevunun iptali ile karşılaşılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Visited 2.442 times, 1 visits today)