Avustralya Vize Başvurusu

Visa Centre Turkey > Avustralya Vize Başvurusu

ÜCRETSİZ RANDEVU VE BİLGİ ALMAK İÇİN ARAYINIZ YA DA RANDEVU FORMUNU DOLDURUNUZ.

Avustralya Vize Başvurusu

Avustralya için randevunuzu oluşturduktan sonra randevunuza giderken size özel randevu mektubunuzu beraberinizde getirmeniz gerekmektedir.

Avustralya  için vize başvurunuz 3 aydan daha kısa süreli bir vize başvurusu ise Avustralya Konsolosluğuna gitmenize gerek kalmadan işlemlerinizi sonuçlandırabilirsiniz. Avustralya vize başvurunuz için ilgili ön işlemler  tarafımızdan hazırlanacak olup, Avustralya konsolosluğunun belirlemiş olduğu Vfs Global kurumunun randevu sistemine girişinizin yapılması sağlanacaktır. Başvuru sahiplerinin başvuru tarihiyle gidiş tarihi arasında 90 gün öncesinden başvurusunu gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Randevu girişiniz müşteri temsilciniz tarafından oluşturulduktan sonra hazırlanması gerekli evrak listesi başvuru sahipleri ile paylaşılır. Evraklarınız ile beraber randevu tarihinde Vfs Global ofisinde vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Avusturalya için randevu almadan gerçekleştirmek istediğiniz vize başvurunuz kabul edilmez. Başvuru esnasında size sunmuş bulunduğumuz güncel evrak listesini eksiksiz ve tam olarak getiriniz. Evraklarınızda eksiklik olması durumunda gün içerisinde tamamlayıp getirmeniz istenebilir veya tarafınızdan tekrar randevu almanız istenebilir. Bu durumun önüne geçmek için süreci ilgili temsilciniz ile tamamlamanız gerekmektedir.

VİZE BAŞVURU VE İŞLEM SÜRECİ

Temsilcilerimiz tarafından size verilen randevu gününde evraklarınız Avustralya  Konsolosluğu’nun belirlemiş olduğu  Vfs Global kurumuna teslimi gerçekleştirdikten sonra 90 güne kadar olan Avustralya kısa süreli ziyaretleriniz için başvurunuzun sonuçlanma süresi ortalama 5  ile 15 iş günüdür. Bu süre zarfında konsolosluk tarafınızdan ek belge isteme ve mülakat yolu ile görüşme talep etme hakkına sahiptir. Avustralya konsolosluğu iş günleri işlem süresinde etkili olmakla beraber bu süreç dikkate alınarak gerekli randevu alınmalıdır. Belgeler ve pasaport işlemleri dahil edilerek ve randevu tarihinin iş günleri içerisinde alınması, çalışma saatleri ve resmi tatiller dışındaki günlerde işlem sürecine dahil edilmez.

AVUSTURYA VİZE BAŞVURUNUZ İÇİN İZLENMESİ GEREKEN İŞLEM SIRASI

 • Avusturalya sistemi üzerinden randevu almalısınız
 • Başvuru sahiplerinden istenilen gerekli evrakları tamamlayınız.
 • Gerekli başvuru formunu eksiksiz doldurunuz.
 • Tarafınıza verilen tarih ve saatte randevu günü başvuru adresinden bulununuz.

Süresi maksimum 14 güne kadar olan turistik başvurularınız varsa ve 90 güne kadar olan aile akraba ve arkadaş ziyareti, ticari amaçlı iş seyahati, staj ve eğitim amaçlı, fuar kongre ve sportif etkinliklere katılım amaçlı Avustralya’ya gerçekleştireceğiniz ziyaretleriniz için kısa süreli vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

GEREKLİ EVRAK LİSTESİ

Avustralya vizesi için hazırladığınız evraklarınızı tarafımıza ileterek başvuru tarihinden önce online olarak kontrol ettiriniz. 

Avustralya Vize Başvurusu için hazırlanması gereken standart evrak listesi;

 • Biyometrik Fotoğraf: Biyometrik özelliklere uygun, rötuşsuz, fonu beyaz, güncel 6 aydan eski olmalıdır. Ebatları 35×45 mm tüm yüzün net göründüğü fotoğraf sarttır.
 • Başvuru Formu: Vize başvuru formunuz eksiksiz doldurulmuş ve sizin tarafınızdan imzalanmış olmalıdır. Şahsen yapılmayacak başvurularda vekaleti alan kişinin kimlik fotokopisi ve vekalet formu ıslak imzalı olmalıdır. (Tarafımızdan sağlanmaktadır.)
 • Pasaport: Vize başvurunuzdan itibaren minimum 6 ay vize bitişinizden itibaren minimum 3 ay geçerli olması gerekir ve on yıldan eski olmamalıdır. Pasaportunuz resimli ve içerisinde boş sayfalar bulunmalıdır. Daha önce gerçekleştirmiş olduğunuz seyahatleriniz var ise vize fotokopileri başvuruya eklenmelidir. Herhangi bir sebeple isim değişikliği gerçekleşmiş ise evlilik, boşanma gibi nedenlerle yapılan değişiklikler pasaportunuzda güncellenmiş olması sarttır.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Bütün Schengen ülkelerinde geçerli en az 30.000 Euro teminatlı sigorta poliçesi her durumu kapsayacak şekilde aslı ıslak kaşe ve imzalı fotokopisi ile ibraz edilmelidir. (Tarafımızdan sağlanmaktadır.)AB/AET vatandaşı eşleri ve AB/AET vatandaşlarının 21 yaş altındaki çocukları seyahat sağlık sigortası ibrazından muaf olmaktadır.

SEYAHAT REZERVASYONLARI

 • Tur organizasyonu dahilinde seyahat gerçekleştirecek başvuru sahipleri rezervasyonları sunulmalı ve gidiş dönüş tarihleri ile seyahat detaylarını içerir olması gerekmektedir.
 • Kalınacak süre için yeterli miktarda maddi imkâna sahip olunduğuna dair belgeler
 • Uçak rezervasyonu (Tarafımızdan sağlanmaktadır.)

Not: Avustralya Vize başvurusu talebinde bulunulan pasaport üzerinde deforme ve yırtılma bulunmamalı ve pasaportun geçerlilik süresinin yurt dışından dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması gerekmektedir. Vize başvurusu taleplerinde işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için pasaportun geçersiz olmasına neden olan bir bilgi ile karşılaşılması gibi durumlarda işlem ve randevunun iptali ile karşılanacağı durumu goz onunde bulundurulmalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Visited 851 times, 1 visits today)